Sillutised

Tänavakivi e. sillutuskivi paigaldus muster on üks kujunduselemente. Sillutuskivid on meil suures valikus, erineva kuju ja värvusega ning erinevas mõõdus. Kivide paigaldamine vaheldusrikaste kujundite, mustrite ja erinevate tehnikatega võimaldab luua väga isikupärase sillutatud pinna.

Tänavakivi (sillutuskivi) paigaldus:

Tänavakivi paigaldus

Betoonist sillutiskivide paigaldus

 • SIRGESERVALISED BETOONIST SILLUTISKIVID
 • PROFILEERITUD SERVAGA BETOONKIVID
 • MURUKIVID
 • Kõnnitee plaadid
 • Äärekivid ja veerennid

Looduslikud sillutuskivid

 • Graniidist plaadid
 • Graniidist sillutuskivid ja äärekivid
 • Täringukivid e. nupukivid (tahutud graniitkivid)
 • Munakivid
 • Paekivist vabakujulised ja saetud servaga plaadid
 • Kiltkivist vabakujulised ja saetud servaga plaadid
 • Marmorist plaadid
 • Kvartsiitkivist vabakujulised ja saetud servaga plaadid
 • Puistematerjalid (graniitsõelmed, graniitkillustiku jne.)

Sillutised

Väike valik meie teostatud projektidest

Sageli annab sillutatud ala välimusele ja haljastuse üldmuljele täiesti teise ilme olemasolevate sillutuskivide vahetamine või nende paigaldamine teistsuguse mustri järgi.

Looduskivi on väga dekoratiivne, rikkaliku värvigammaga ja enamasti ajale vastupidav materjal. Looduskivi ja looduskivimite paigaldamine on küll tunduvalt kulukam võrreldes näiteks betoonkiviga, kuid tulemus on kindlasti omanäolisem ning vastupidavam. Looduskivist plaadid on aiakujunduses klassikaline sillutisematerjal juba iidsetest aegadest. Et suurem kulutus end edaspidi õigustaks, peab kivipaigaldaja valdama õigeid töövõtteid ja kivide erisuste kohta vajalikku oskusteavet.

Kaasaegsed betoonisegud võimaldavad rajada modernsesse arhitektuuri sobituvad betoonsillutised. Lisaks ülimale hooldusmugavusele on betoonsillutised võimalik betoneerida pigmenteeritud betoonisegudega. See annab vabaduse betoneerida sillutised praktiliselt igas värvitoonis.

Graniitsõelmetest teed ja platsid on ökonoomseks alternatiiviks teekatete valikus. Laialdaselt kasutuses suuremate platside ja pargiteede viimistlusena.

Väga omanäolised teed ja platsid saab rajada ka süvaimmutatud puitpakkudest. Arvestatavaks alternatiiviks kergteede katete valikus. Oludesse sobiliku immutustehnoloogia korral on puitpakkude eluiga mõõdetav aastakümnetes.

Tänavakivi paigaldus

Sillutuskivide paigalduse tehnoloogia ja ka aluspinna ehitus sôltub sellest, kas tee on planeeritud käimiseks, sôidetakse sellel ka autoga vôi on tee pigem kui kujunduselement. Haljastuses kasutatav tee laius on sõltuvalt tee otstarbest 80-120 cm, sõidutee laius olenevalt tee kasutustihedusest 250-400 cm. Lisaks koormustaluvusele on teede või platside planeerimisel veel tähtis silmas pidada aluspinna materjali talvekindlust, tee piisavat laiust ja sillutatava ala suurust (manööverdamiseks/ümberpööramiseks), tasasust (vajalikku kallet), hilisemat hooldusvajadust ja kasutusiga.

Looduskivi paigaldus

Looduskivi materjali valiku dikteerib sõltuvalt stiilist ka kattematerjali kandetugevus ja korrashoiu võimalused, sobitudes seejuures ka teiste samal alal kasutatud värvuste ja materjalidega. Kiviliikide valik on nii lai, et sillutatud alade loomiseks on peaaegu lõpmatud võimalused. Hea maitse lubab erinevaid teekatteid ühel alal kombineerida juhul, kui neil on midagi ühist nii omavahel kui ka ülejäänud kujundusega. Looduskivid (paekivi, graniit, kiltkivi, dolomiit, marmor, kvartsiit, porfüür) on haljastuses suurepäraseks kattematerjaliks platsidele, kõnniteedele, terrassidele ja müüridele. Paigaldatava looduskivi serv võib olla kas murtud, klombitud või saetud. Looduskivide pinnatöötlus võib olla looduslik, murtud, saetud, hööveldatud, rihveldatud, täksitud, harjatud, põletatud või lausa lihvitud ja poleeritud (viimane eeldab libisemisvastast pinnatöötlust).

Otsite parimaid sillutuskivi paigalduse teenuseid?  Olete leidnud need!

Harjumaa Haljastus pakub professionaalsust sillutatud alade loomisel ning ajale vastupidavate aluskonstruktsioonide ehitamisel.

Helistage:  56 699 060

KIRJUTAGE:  info@haljastaja.ee